Informace

Med a jeho přínosy pro naše zdraví

Neslyšeli jste ještě o všech benefitech medu? Tak čtěte pozorně dále! Med je zdraví prospěšný a je skvělou a zdravější náhradou za cukr. Jaké přínosy pro naše tělo a zdraví má?

Antioxidant

Med je skvělý zdroj antioxidantů.Antioxidanty jsou pro naše tělo důležité. Volné radikály, které jsou způsobené znečištěným prostředím, kouřením, stresem, nezdravou životosprávou a dalšími negativními vlivy, ničí naše zdravé buňky, proto jsou důležité antioxidanty. Pro naše tělo je zásadní rovnováha mezi antioxidanty a volnými radikály. Díky medu můžete pro své tělo a zdraví zvýšit počet antioxidantů v těle. Navíc pokud při nákupu uplatníte slevový kupón, můžete ho zakoupit velice levně.

Lék proti nachlazení

Každý se už někdy určitě léčil za pomocí horkého čaje s medem. Med má skvělé přínosy pro naše zdraví a bojuje proti kašli a bolesti v krku. 

Díky konzumaci medu můžete zvýšit obranyschopnost těla a pomůže vám s léčbou nachlazení, bolesti v krku a kašlem. 

Med můžete konzumovat samotný na lžičce, pro lepší účinky přidejte skořici. Dále ho můžete přidat do čaje, nejlépe s citronem.

Lepší než cukr

Nesmíme zapomenout na další přínos medu a to ten, že je skvělou náhradou za cukr.

Neznamená to, že je med bez kalorií a nebudete po něm přibírat. 10 gramů medu má okolo 40 kalorií. Proto ani s medem to nepřehánějte. Je však lepší volbou než obyčejný cukr, který vám jídlo osladí, ale tělu nedodá žádné potřebné živiny. Med obsahuje spoustu živin, takže je lepší verzí cukru. 

Med můžete použít na oslazení nejen teplých nápojů, kterými jsou nejčastěji čaje, ale také do oblíbených dezertů, ovesné kaše či například palačinek. Zkrátka všude, kde chcete docílit sladké chuti.

Vitamíny a minerály

Med obsahuje spoustu vitamínů a minerálů. 

Obsahuje vitamíny B1, B2, B3, biotin a vitamín C a mezi minerály najdeme draslík, sodík, vápník, hořčík, železo, mangan a zinek. 

Med a jeho přínosy pro naše zdraví


Provozovatel stránek www.najdisivcelare.cz funguje jako zprostředkovatel (zobrazovatel) informací nabízených tímto serverem, a nenese odpovědnost za poskytnutí včelích produktů nebo jejich kvalitu třetí stranou. Provozovatel není prodejce včelích produktů ostatních včelařů. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za informace a kontakty zobrazené na těchto stránkách.